Renowacja tapicerki skórzanej AlfaRomeo GTV 3.0 V6 24V - opinia

W końcu odebrałem nowe wnętrze do gtv. Po profesjonalnej renowacji i choć wydawały się prawie idealne po kupnie, dopiero przejrzałem na oczy jak odebrałem je z rąk fachowca, którego mogę polecić każdemu kto ma jakieś problemy z skórzanym wnętrzem. Renowacja wykonana łącznie z grawerowaniem na skórze...pasjonata tego co robi, bo tylko wtedy widać pożądane efekty jak ktoś lubi swoją pracę. Firma Wmeble-serwis z Poznania terminy ma dość długie, ale to tylko dobrze o niej świadczy. Z czystym sumieniem polecam każdemu co lubi dobrze wykonaną prace.

Renowacja tapicerki skórzanej w mojej AlfaRomeo GTV 3.0 V6 24V obejmowała wszystko łącznie z boczkami na drzwi. Wszystko było na nowo barwione, ze względu na delikatne uszkodzenia w zagięciach, pęknięcia farby na przednich fotelach, które wyszły po czyszczeniu skóry, tył był ok ale żeby całość była równie świeża został zrobiony cały komplet.

Kolor skóry dobrany według oryginału, gwarancja rok, ale jak zapewnia mnie firma Wmeble-serwis jeszcze po tym okresie mam się dłuuuugo nie zgłaszać – zobaczymy. Jak na razie jestem zachwycony, szczena mi opadła jak je zobaczyłem na żywo.

Skóra oczywiście barwiona nadającymi się do tego farbami garbarskimi, a nie spirytusowymi, widziałem na miejscu we warsztacie kilka foteli zrobionymi, a raczej spartolonymi w innych zakładach, które potem przyjeżdżają do Wmeble-serwis, robione właśnie barwnikami spirytusowymi, które można kupić za kilka złotych na aukcjach, wszystko z nich złaziło, a skóra w dotyku zachowywała się bardziej jak karton niż skóra.

Ze skórami można w tej chwili zrobić bardzo wiele. Skóra po takiej renowacji jest po prostu jak nowa. Jeżeli masz ładne wnętrze na pewno warto zainwestować w te fotele ze skóry by doprowadzić do stanu idealnego.

Opinia na podstawie wypowiedzi klienta na forum.alfaholicy.org

Referencje, Opinie wmeble-serwis.pl
Renowacja kierownicy ze skóry od mercedesa z lat 80-tych
Zmiana koloru skóry fotela
Renowacja fotela ze skóry
Naprawa skóry wentylowanej - dziurkowanej Poznań

Zlecający naprawę w naszym warsztacie otrzymuje: fachową poradę, transport mebli, profesjonalną naprawę środkami firmy Ottimo, gwarancję na wykonaną usługę, terminowość.

Czyszczenie i pielęgnacja skóry

Musimy pamiętać, że skóra powinna być czyszczona i konserwowana dwa razy do roku.

Do czyszczenia i konserwacji skóry należy używać tylko preparatów dwu składnikowych: płyn do czyszczenia i preparat do konserwacji. Przed czyszczeniem zawsze należy wykonać test na skórze w mało widocznym miejscu. Zapraszam do zakupu zestawu w naszym sklepie internetowym.

Możecie Państwo również zamówić profesjonalne czyszczenie i konserwację przez naszą firmę.

Renowacja skóry

Renowacja skóry to złożony proces polegający na zmyciu zanieczyszczeń, resztek lakieru i farby.

Następnie przeprowadza się odtłuszczanie, uzupełnienie ubytków w skórze i nakłada się wszystkie powłoki na skórę: podkład wiążący, farba do skór, lakier powłokowy – wykończeniowy. Po przeprowadzeniu w/w prac pozostaje nam zakonserwować skórę preparatem do pielęgnacji skór i możemy cieszyć się świeżą skórą. Nie polecamy przeprowadzania renowacji we własnym zakresie uszkodzenia mogą być nieodwracalne lub bardzo kosztowne. Ostatnio przeprowadzona renowacja przez naszą firmę dotyczyła siedzisk w samochodzie marki bentley z 1967 roku.

Zrobiliśmy renowację siedzisk Bentley'a '67
Naprawa skóry

Naprawy skór często przeprowadza się w warsztacie, ale wiele napraw skór można przeprowadzić także u klienta w domu.

Częstym uszkodzeniem jest zarysowanie licówki przez zwierzęta, napy od spodni, spinki itd. Naprawa takiego uszkodzenia nie musi być kosztowna i skomplikowana pod warunkiem, że skóra jest pielęgnowana i uszkodzenie jest od razu naprawione. Tego typu naprawy powinny być przeprowadzane przez specjalistów, którzy mają pojęcie z jakim rodzajem skór mają do czynienia.

Naprawa polega na podklejeniu licówki, nałożeniu farby retuszerskiej wcześniej dopasowując kolor i wybłyszczenie tak aby nie było różnicy po nałożeniu farby.

Wykonujemy naprawy skór także u klienta
Konserwacja skóry

Konserwację skóry przeprowadza się zawsze po czyszczeniu skóry lub po przeprowadzonych naprawach na licówce.

Konserwacja zabezpiecza skórę przed zaplamieniem przez odzież, wino, czekoladę itd. Konserwując skórę mamy pewność , że skóra przetrwa wiele lat, a zabrudzenia będzie można łatwo usunąć. Pamiętać jednak należy aby czyszczenie i konserwację skóry przeprowadzać dwa razy do roku odpowiednimi preparatami dostępnymi w naszym sklepie internetowym.

Po przeprowadzonej konserwacji skóra jest przyjemna w dotyku i możemy cieszyć się świeżością skóry na meblu i w samochodzie.

Oferujemy specjalistyczne preparaty
Regeneracja skóry

Regeneracja skóry to nic innego jak odświeżenie skóry. Regenerację często przeprowadza się na skórze nubukowej która jest bardzo wymagająca.

Proces ten polega na nałożeniu odpowiedniego preparatu w kolorze skóry za pomocą szmatki bawełnianej. Preparat ma właściwości czyszczące, natłuszczające i koloryzujące. Mebel po przeprowadzeniu regeneracji jest przyjemny w dotyku i ma żywszy kolor. Skóra nubukowa pochłania również zapachy, po regeneracji skóra pachnie świeżą nową skórą. Tego typu proces możemy przeprowadzić we własnym zakresie, pamiętając jednak by zrobić próbę w niewidocznym miejscu.

Wyślij nam zdjęcia do bezpłatnej wyceny
Tapicer samochodowy

Szukasz dobrego tapicera samochodowego, zobacz co oferujemy

W naszym warsztacie naprawiamy drobne uszkodzenia jak i przeprowadzamy pełne renowacje powłok skórzanych, przeprowadzamy naprawy tkanin, przeprowadzamy naprawy materiału skóro podobnego, oferujemy serwis elementów plastikowych, a także naprawę elektryki i mechaniki foteli samochodowych.

Kontakt
nowy adres
Luboń ul. 11 listopada 80
Poznań ul. Perzycka 14
tel: 609 738 658
E-mail: biuro@wmeble-serwis.pl

Obsługujemy klientów z wojwództwa:

  • wielkopolskiego
  • zachodnio-pomorskiego
  • lubuskiego
  • kujawsko-pomorskiego
  • łódzkiego
  • mazowieckiego
Polityka Cookies | © www.mornel.com