Często zadawane pytania i ciekawostki

Konserwacja kierownicy a konkretnie skóry jest bardzo ważna, ale trzeba pamiętać o wcześniejszym wyczyszczeniu skóry preparatem czyszczącym w innym przypadku nie ma to sensu. Po wyczyszczeniu i odczekaniu około piętnastu minut na odparowanie preparatu czyszczącego możemy przystąpić do konserwacji. Po wykonaniu w/w etapów musimy skórę pozostawić na około trzy godziny i pozwolić chemii działać. Jeżeli po czyszczeniu i konserwacji wsiądziemy by odbyć podróż nawet do sklepu obok to nasza praca poszła na marne i proces należy powtórzyć.
Odnawianie kierownicy samochodowej a konkretnie skóry, którą jest pokryta nasza kierownica to bardzo złożony proces. Przede wszystkim należy ściągnąć pozostałości powłok za pomocą drobnego papieru lub bardzo ostrej chemii, następnie zabieramy się za odtłuszczanie, które jest najważniejszym etapem w procesie odnawiania. Jakiekolwiek niedociągnięcie doprowadzi do łuszczenia się powłok.
Jeżeli skóra na kierownicy uległa przetarciu-wytarciu na wylot to jedynym ratunkiem jest wymiana skóry lub całej kierownicy. Zlecając wymianę skóry upewnijmy się że kierownica będzie wyglądać jak nowa. Ważną sprawą jest również obszycie naszej kierownicy, nie polecam się spieszyć i podmieniać już na obszyte, chyba, że jesteśmy pewni w stu procentach, że kształt i model idealnie pasuje.
Bardzo często przetarcia na skórze są usuwane z pomocą past koloryzujących. Jednak należy pamiętać, że tego typu naprawa może spowodować farbowanie odzieży. We własnym zakresie można naprawić odpowiednią chemią drobne uszkodzenia - przetarcia. Jeżeli przetarcie występuje na siedzisku to tego typu naprawę należy zlecić firmie specjalizującej się w renowacji skór i przetarć.
Regeneracja kierownicy samochodowej a konkretnie skóry, którą jest pokryta nasza kierownica to bardzo złożony proces. Przede wszystkim należy ściągnąć pozostałości powłok za pomocą drobnego papieru lub bardzo ostrej chemii, następnie zabieramy się za odtłuszczanie, które jest najważniejszym etapem w tym procesie. Jakiekolwiek niedociągnięcie doprowadzi do łuszczenia się powłok skóry.
Skóra na kierownicy jest najczęściej uszkodzonym elementem w samochodzie. Próby naprawy we własnym zakresie często kończą się wizytą w zakładzie, który często odmawia naprawy ponieważ boi się brania ryzyka naprawy. Skóra na kierownicy jest mocno zatłuszczona naszym ludzkim potem i z tym problemem tylko specjalista renowator może sobie poradzić.
Farba do renowacji skóry samochodowej - jest to bardzo szeroki temat ale w skrócie postaram się przybliżyć temat. Na rynku występują różnego rodzaju farby do skór, są farby garbarskie, wodne, spirytusowe, retuszerskie, do napraw baycastu, koloryzujące itd. Każda z tych farb ma swoje zastosowanie do odpowiedniej naprawy - renowacji. Najtańszą farbą jest farba spirytusowa, często stosowana do napraw kierownic.
Preparaty do czyszczenia i konserwacji skóry w samochodzie muszą być dwu składnikowe: osobny do czyszczenia i osobny do konserwacji. Nie należy stosować żadnych past koloryzujących ponieważ mogą zafarbować odzież, również różnego rodzaju woski nie pomagają skórze. Ale najgorszą rzeczą jaką możemy zrobić to jest czyszczenie skóry wodą, wodą z mydłem i zakonserwowanie jej oliwką lub kremem dla niemowląt. Naprawdę proszę tego nie robić ponieważ w bardzo krótkim czasie doprowadzimy do często nieodwracalnych uszkodzeń a w najlepszym wypadku do kosztownej naprawy.
W Poznaniu jest kilka firm, które zajmują się naprawą lub renowacją skór samochodowych. Nie będę oceniał lub krytykował żadnej z nich ponieważ życie samo to weryfikuje.
Musimy przede wszystkim pamiętać o czyszczeniu i konserwacji skóry w samochodzie w cyklach półrocznych. Do czyszczenia skóry należy używać tylko sprawdzonych środków chemicznych dwu składnikowych (osobno preparat do czyszczenia i osobno do konserwacji).

Zlecający naprawę w naszym warsztacie otrzymuje: fachową poradę, transport mebli, profesjonalną naprawę środkami firmy Ottimo, gwarancję na wykonaną usługę, terminowość.

Czyszczenie i pielęgnacja skóry

Musimy pamiętać, że skóra powinna być czyszczona i konserwowana dwa razy do roku.

Do czyszczenia i konserwacji skóry należy używać tylko preparatów dwu składnikowych: płyn do czyszczenia i preparat do konserwacji. Przed czyszczeniem zawsze należy wykonać test na skórze w mało widocznym miejscu. Zapraszam do zakupu zestawu w naszym sklepie internetowym.

Możecie Państwo również zamówić profesjonalne czyszczenie i konserwację przez naszą firmę.

Renowacja skóry

Renowacja skóry to złożony proces polegający na zmyciu zanieczyszczeń, resztek lakieru i farby.

Następnie przeprowadza się odtłuszczanie, uzupełnienie ubytków w skórze i nakłada się wszystkie powłoki na skórę: podkład wiążący, farba do skór, lakier powłokowy – wykończeniowy. Po przeprowadzeniu w/w prac pozostaje nam zakonserwować skórę preparatem do pielęgnacji skór i możemy cieszyć się świeżą skórą. Nie polecamy przeprowadzania renowacji we własnym zakresie uszkodzenia mogą być nieodwracalne lub bardzo kosztowne. Ostatnio przeprowadzona renowacja przez naszą firmę dotyczyła siedzisk w samochodzie marki bentley z 1967 roku.

Zrobiliśmy renowację siedzisk Bentley'a '67
Naprawa skóry

Naprawy skór często przeprowadza się w warsztacie, ale wiele napraw skór można przeprowadzić także u klienta w domu.

Częstym uszkodzeniem jest zarysowanie licówki przez zwierzęta, napy od spodni, spinki itd. Naprawa takiego uszkodzenia nie musi być kosztowna i skomplikowana pod warunkiem, że skóra jest pielęgnowana i uszkodzenie jest od razu naprawione. Tego typu naprawy powinny być przeprowadzane przez specjalistów, którzy mają pojęcie z jakim rodzajem skór mają do czynienia.

Naprawa polega na podklejeniu licówki, nałożeniu farby retuszerskiej wcześniej dopasowując kolor i wybłyszczenie tak aby nie było różnicy po nałożeniu farby.

Wykonujemy naprawy skór także u klienta
Konserwacja skóry

Konserwację skóry przeprowadza się zawsze po czyszczeniu skóry lub po przeprowadzonych naprawach na licówce.

Konserwacja zabezpiecza skórę przed zaplamieniem przez odzież, wino, czekoladę itd. Konserwując skórę mamy pewność , że skóra przetrwa wiele lat, a zabrudzenia będzie można łatwo usunąć. Pamiętać jednak należy aby czyszczenie i konserwację skóry przeprowadzać dwa razy do roku odpowiednimi preparatami dostępnymi w naszym sklepie internetowym.

Po przeprowadzonej konserwacji skóra jest przyjemna w dotyku i możemy cieszyć się świeżością skóry na meblu i w samochodzie.

Oferujemy specjalistyczne preparaty
Regeneracja skóry

Regeneracja skóry to nic innego jak odświeżenie skóry. Regenerację często przeprowadza się na skórze nubukowej która jest bardzo wymagająca.

Proces ten polega na nałożeniu odpowiedniego preparatu w kolorze skóry za pomocą szmatki bawełnianej. Preparat ma właściwości czyszczące, natłuszczające i koloryzujące. Mebel po przeprowadzeniu regeneracji jest przyjemny w dotyku i ma żywszy kolor. Skóra nubukowa pochłania również zapachy, po regeneracji skóra pachnie świeżą nową skórą. Tego typu proces możemy przeprowadzić we własnym zakresie, pamiętając jednak by zrobić próbę w niewidocznym miejscu.

Wyślij nam zdjęcia do bezpłatnej wyceny
Tapicer samochodowy

Szukasz dobrego tapicera samochodowego, zobacz co oferujemy

W naszym warsztacie naprawiamy drobne uszkodzenia jak i przeprowadzamy pełne renowacje powłok skórzanych, przeprowadzamy naprawy tkanin, przeprowadzamy naprawy materiału skóro podobnego, oferujemy serwis elementów plastikowych, a także naprawę elektryki i mechaniki foteli samochodowych.

Kontakt
nowy adres
Luboń ul. 11 listopada 80
Poznań ul. Perzycka 14
tel: 609 738 658
E-mail: biuro@wmeble-serwis.pl

Obsługujemy klientów z wojwództwa:

  • wielkopolskiego
  • zachodnio-pomorskiego
  • lubuskiego
  • kujawsko-pomorskiego
  • łódzkiego
  • mazowieckiego
Polityka Cookies | © www.mornel.com