Naprawa podłokietników skórzanych

Naprawa podłokietników skórzanych Poznań
Problem:
Naprawa podłokietników w fotelu ze skóry
Rodzaj materiału:
tapicerka skórzana
Zastosowane rozwiązania:
Podłokietniki naszych mebli ze skóry są najbardziej narażone na uszkodzenia. Pamiętać należy o stosowaniu odpowiednich preparatów do czyszczenia i zabezpieczenia skóry. Nie należy stawiać bezpośrednio na podłokietniku gorącej herbaty – kawy, drinków i talerzy z gorącymi posiłkami. Pamiętać należy też o tym, że nasz ludzki pot ma również ogromny wpływ na wytrzymałość powłok na skórze. W tym przypadku zastosowałem naprawę retuszerską skóry. Odpowiednio przygotowaną farbę retuszerską nałożyłem na przetarte miejsca i za pomocą opalarki wygrzewając doprowadziłem do kanalizacji farby ze skórą.
Miejsce naprawy:
Poznań
Zobacz także

Renowacja podłokietnika ze skóry

Renowacja podłokietnika ze skóry. Naprawa skóry- Pełna renowacja podłokietnika w samochodzie Rolls-Royce z 67r. Miejsce przeprowadzenia naprawy warsztat w Poznaniu.

Naprawa podłokietników w fotelu skórzanym

Naprawa podłokietników w fotelu skórzanym. Uszkodzenie skóry było spowodowane normalnym użytkowaniem. Skóra mocno zareagowała na ludzki pot z dłoni. Naprawa polegała na wytrawieniu i odtłuszczeniu skóry.

Naprawa lica skóry podłokietnika w fotelu

Naprawa lica skóry podłokietnika w fotelu - Powodem uszkodzenia była nadmierna eksploatacja (odstawianie gorących napojów). Nałożony został podkład, farba do skór – garbarska przygotowana odpowiednio do oryginalnego koloru skóry i na koniec lakier powłokowy by chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi.