Renowacja wytartego podłokietnika ze skóry

Renowacja podłokietnika ze skóry
Problem:
Renowacja podłokietnika ze skóry
Rodzaj materiału:
tapicerka skórzana
Zastosowane rozwiązania:

Często zadawane pytanie przez klientów „dlaczego podłokietnik ze skóry jest tak popękany – zniszczony, a reszta mebla wygląda ok”

Tego typu uszkodzenia skóry są spowodowane nadmiernym i złym użytkowaniem mebla - co to znaczy? Pamiętać należy o czyszczeniu i konserwacji mebli skórzanych, a w szczególności elementów narażonych na nadmierne użytkowanie. Nie należy kłaść szklanek z gorącymi płynami, nie wolno kłaść szklanek z alkoholem, który paruje i osiada na podłokietniku uszkadzając powłoki skóry. Ale najgorsze co może być to wycieranie spoconych rąk w podłokietnik, skóra wchłania idealnie ludzki pot, który u jednej osoby ma wysokie PH, a u drugiej mniejsze, ale tak samo uszkadza skórę. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego typu uszkodzeń jest częste zabezpieczanie skóry odpowiednio dopasowanym preparatem. Naprawa tego typu uszkodzenia jest możliwa, ale bardzo pracochłonna i kosztowna.

Miejsce naprawy:
Poznań
Zobacz także

Renowacja podłokietnika ze skóry

Renowacja podłokietnika ze skóry. Naprawa skóry- Pełna renowacja podłokietnika w samochodzie Rolls-Royce z 67r. Miejsce przeprowadzenia naprawy warsztat w Poznaniu.

Renowacja podłokietnika w Audi

Renowacja podłokietnika w Audi. Uszkodzeniu uległa skóra, która była w niewłaściwy sposób czyszczona. Właściciel używał wosków, które pod wpływem czynników atmosferycznych (słońce, temperatura, wilgoć) niszczą skórę.

Naprawa podłokietników skórzanych

Naprawa podłokietników skórzanych. Podłokietniki naszych mebli ze skóry są najbardziej narażone na uszkodzenia. Pamiętać należy o stosowaniu odpowiednich preparatów do czyszczenia i zabezpieczenia skóry.

Naprawa lica skóry podłokietnika w fotelu

Naprawa lica skóry podłokietnika w fotelu - Powodem uszkodzenia była nadmierna eksploatacja (odstawianie gorących napojów). Nałożony został podkład, farba do skór – garbarska przygotowana odpowiednio do oryginalnego koloru skóry i na koniec lakier powłokowy by chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi.